HELIOS Easy a jeho projení s e-shopem Shoptet

Reference nebo studie

Společnost ACcessories mobile s.r.o. se specializuje na prodej obalů na tablety a příslušenství k chytrým hodinkám. HELIOS Easy a jeho propojení s e-shopem Shoptet (bez využití API) pomáhá zvládat vyřizování každodenních objednávek.

Cílem projektu bylo implementovat informační systém, který bude hlavním místem pro správu objednávek, a jeho napojením na e-shop Shoptet. Z důvodu problematického napojení e-shopu Shoptet na skladovou evidenci, zůstává vedení skladu v Shoptetu. Zpracování objednávek a jejich fakturace se přesouvá do HELIOSu. Shoptet sice nabízí API, ale je velice drahé. Obešli jsme se bez API a vyřešili jsme načítání objednávek do HELIOSu pomocí načítání e-mailových potvrzení objednávek, které Shoptet posílá. Stejně tak jsou napojeny i importy došlých objednávek a změny objednávek, které zákazník může provést před vystavením faktury. Hlídání úhrad u objednávek s typem platby převodem hlídáme pomocí načítání e-mailových notifikací o platbě z banky. Zaplacené objednávky HELIOS automaticky fakturuje.

Po dětských nemocech se podařilo tento systém poměrně dobře vyladit.

Velkou výhodou je, že HELIOS Easy zvládá povinnosti související s daní z přidané hodnoty i na Slovensku, kde ACmobile také provozuje svůj e-shop. Systém je připraven i na podporu e-shopů v dalších zemích.

Změna systému probíhala v průběhu roku. Převést účetní agendu se podařilo bez problémů.

Nyní už nezbývá pozvat vás k nákupu na www.acmobile.cz

Ostatní reference a studie