Proč s námi?

Hledáme rozvíjející se firmy. Zavedeme jim informační systém, procesy a aplikace na míru, na kterých díky své šikovnosti postaví firmu ještě větší. Pracujeme s tím nejlepším, co je k dispozici. Nacházíme řešení. Pozitivně. Předvídatelné. Bez chaosu.

Výsledkem jsou robustní, škálovatelná softwarová řešení. V oblasti vývoje software máme nejraději výzvy typu "kde ostatní selžou, my začínáme".

Naše aplikace přebírají rutinní práci, kterou se dříve musely zabývat lidé. Přesně a rychle. Moderně se tomu říká digitalizace. Pomáháme tak klientům soustředit se na opravdový rozvoj jejich byznysu. S úsměvem.

Vždy přemýšlíme společně s vámi, jak definovat zadání pro lepší výsledek. Ano, množství našich dotazů vás může vyčerpávat 😊 Počáteční analýzu nepodceňujeme. Proto neslibujeme vzdušné zámky, nelakujeme na růžovo a upozorňujeme na rizika.

Dodáme, co jsme slíbili. Nehledáme důvody proč to nejde, ale jak to udělat. Dotáhneme projekt do zdárného konce, i když to občas zabere večery a víkend. Jsme HELIsmile.

Nejste naši klienti, jste naši partneři. Rádi se s vámi bavíme a snažíme se, aby naše spolupráce skončila spokojeností pro obě strany.

HELIsmile ve zkratce: Naše hlavní specializace je kombinace relačního a objektového přístupu. Nebojíme se ani funkcionálního přístupu (podobně jako používá statistický jazyk R). Máme rádi rekurzivní struktury a rekurze obecně. A takto analyzujeme a navrhujeme aplikace. Při implementaci HELIOS iNuvio a HELIOS Easy dbáme na to, aby náš partner získal maximální přidanou hodnotu za přijatelnou cenu.

 

 Jak pracujeme?

Začínáme vždy analýzou. A to i u projektů, které vypadají na první pohled jednoduše. Ďábel bývá ukrytý v detailu. Snažíme se tak předejít možným komplikacím. Při realizaci projektu chápeme, že je možné průběžně upravovat zadání. Jsme flexibilní. Vždy je třeba se dohodnout zda zafixovat cenu nebo termín. Zdůrazňujeme, že při vývoji software nelze vždy detailně na začátku stanovit zcela přesný "scope" projektu a může tak dojít k úpravám.

Důležité jsou však garance - bereme na sebe zodpovědnost.

Co od nás můžete očekávat: Co slíbíme, to dodržíme, tečka.

Spoléháme se na léta zkušeností, používáme  robustní programovací technologie. Testujeme spíše více, než méně. Náš výstup je vždy připraven na budoucí úpravy. Pokud chcete „to nejlevnější co nejrychleji“, raději se, prosím, obraťte na někoho jiného.

 HELIsmile Core Team

Ing. Jiří Herinek

Ing. Jiří Herinek
obchodník a konzultant

Jiří měl možnost pracovat jako zaměstnanec v malé firmě, ve státní správě v agentuře CzechInvest a na Univerzitě Palackého. I když jednotlivé pozice vypadají různorodě, vždy měly něco společného: Rozjíždění něčeho nového a vytváření "z ničeho něco". Absolvoval Obchodně podnikatelskou fakultu Slezské univerzity v Opavě, specializace Marketing a management. Je držitelem certifikátu PRINCE2® Practitioner Certificate in Project Management. 
Informačním systémem HELIOS se zabývá od roku 2002. Stará se o více jak 100 instalací HELIOS Red. V HELIsmile má na starosti obchod, konzultace a vedení projektů. 

+420 777 947 640
+420 777 947 640

Mgr. Bc. Libor Ličman

Mgr. Bc. Libor Ličman
databázový architekt, vývojář, analytik, C# kouzelník, SQL developer

Libor se od roku 2006 zabývá designováním, analýzou a programováním aplikací zaměřených na data mining. Má za sebou projekty pro banky, významné nadnárodní společnosti či pro Univerzitu Palackého. V posledních letech je jeho hlavní doménou biostatistika. Je absolventem informatiky (Bc.) a chemie (Mgr.) na přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci.
Je členem České statistické společnosti.
(ČStS ČStS).

Bc. Jiří Ličman

Bc. Jiří Ličman
programátor, konzultant a zákaznická podpora

Jiří má dlouholeté zkušenosti s podporou na místě významných klientů (KB, RWE, MORA, Škoda, ING) v rámci společnosti Proservia – ManpowerGroup (dříve Hewlett-Packard). Předtím byl správce informačních systémů a aplikačního vybavení v Komerční bance. Zvládá SQL databáze, programování v .NET a C#. Je držitelem certifikátu Microsoft Certified Professional. Je absolventem Katedry informatiky Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

Jsme už zkušenější. Každý z nás má za sebou spoustu zkušeností a zajímavých projektů. Dali jsme to dohromady a v roce 2018 si založili firmu. Společně jsme se vrhli na řešení zajímavých problémů, kterým rozumíme. Děláme to po svém. Tak, aby nás práce i více bavila.

Staráme se o vás s radostí a úsměvem. Nabízíme produkty a služby, které pomáhají ve vašem podnikání. Primárně vám nechceme pouze šetřit peníze. Ale spíše díky využití našich produktů a služeb zvýšit vaši efektivitu a rychlejší rozvoj. A tím peníze vydělat.

Měníme obvyklé přístupy v oblasti informačních systémů a programování. Do nudných a mnohdy formálních procesů bychom rádi vdechli trochu života a lidskosti.

I výběr informačního systému pro firmu nebo vývoj aplikací si lze zpříjemnit úsměvem.

Naší vizí je posunovat možnosti našich klientů díky využití chytrých řešení. Zvyšovat jim radost z podnikání a jeho efektivitu.

 Pracujeme s tím nejlepším

Implementujeme nejrozšířenější a nejoblíbenější informační systémy pro malé a střední společnosti v České republice: HELIOS iNuvio (dříve HELIOS Orange) a HELIOS Easy.

Intranety stavíme s využitím publikačního systému UMBRACO.

Informační systém HELIOS propojujeme s elektronickým obchodem PrestaShop.

Nejvíce pracujeme pomocí objektového programování v Microsoft technologiích C# a MS SQL (desktop i web) s doplňkem skriptování v Pythonu. Umíme složitější statistické vyhodnocování dat s využitím jazyka R. Zvládáme webové technologie (jako Javascript a jeho doplňkové frameworky apod.). Záběr máme docela široký a pokud by se jednalo o zajímavý projekt, tak obsáhneme i technologie další. V případě nutnosti oprášíme i PHP a MySQL.

 Technologie

CMS (Content Management System) UMBRACO je Open source redakční systém. Na této platformě běží více než půl milionů webů na celém světě. Je nejoblíbenější redakční systém pro technologickou platformu Microsoft .NET.

Informační systém HELIOS patří mezi nejrozšířenější informační systémy pro středně velké podnikání v České republice.

Pojmem R můžeme označovat jak programovací jazyk, tak prostředí pro statistické zpracování dat.

PrestaShop je celosvětově nejrozšířenější ecommerce platformou v licenci Open Source. Celosvětově více než 700 000 e-shopů spoléhá na PrestaShop.

Je to komplexní modifikovatelný eshop, který je poskytován k užití zcela zdarma. Je kontinuálně vyvíjen a udržován.

C# (vyslovuje se "See Sharp") je moderní, objektově orientovaný a typově bezpečný programovací jazyk.

Microsoft SQL databázi známe. Velmi důkladně. Ne nadarmo nás někteří klienti nazývají SQL kouzelníci.

 Ceník

Základní hodinová smile sazba pro vývoj software je 1456 Kč bez DPH.

Hodinová sazba u vysoce expertních projektů je individuální a začíná na 3 290 Kč/hod bez DPH.

U rozsáhlejších projektů je cena stanovena individuálně.

Hodinová sazba pro konzultace k HELIOS je 1567 Kč bez DPH.

Sazba za 1 km je 14,56 Kč bez DPH. Pokud je to možné, vždy dáváme přednost vzdálenému připojení přes TeamViewer nebo k vám přistupujeme na vzdálenou plochu. Je to rychlejší a pak vás sazba za kilometr vlastně nezajímá.