Stránky / O nás / Technologie / CMS UMBRACO

CMS UMBRACO

 

CMS (Content Management System) UMBRACO je Open source redakční systém. Na této platformě běží více než půl milionů webů na celém světě. Je nejoblíbenější redakční systém pro technologickou platformu Microsoft .NET.

UMBRACO je velmi otevřený a flexibilní redakční systém, na kterém staví své prezentace mnoho firem, škol i státních správ. Firemní intranet i webová stránka jsou s CMS UMBRACO v bezpečí. Je možné je propojit s jinými systémy nebo použít interní Umbraco forms pro podporu firemních procesů a správnou strukturu dat.

UMBRACO je vhodný na spíše větší a specifičtější projekty. Jeho výhodou je oddělení dat od grafiky.

UMBRACO je vyspělý databázový redakční systém. Oproti například nejrozšířenějšímu systému WordPress se liší zejména tím, že dává důraz na oddělení dat od jejich zobrazení (dodržuje vzor MVC). Velmi dobře se tak udržuje jednotný grafický styl většího počtu stránek. Uživatel je od grafického výstupu zcela oddělen, jen doplňuje/upravuje data. Pořízený obsah (text, seznamy, novinky) je možné zobrazovat na více stránkách webu díky tomu, že použité a naprogramované části stránek lze lehce použít v jiných stránkách. Změna údajů se pak automaticky projeví ve všech použitých stránkách. Uživatel tak má celý web pod kontrolou a nemůže se stát, že zapomene nový záznam upravit na více místech. Navíc toto rozdělení umožňuje snadné napojení a propojení s ostatními systémy.

UMBRACO je vhodné pro firemní intranety. Lze velmi dobře nastavit přístupová práva k editaci, logování a zobrazování obsahu.

UMBRACO má výbornou podporu zobrazení v různých jazycích. Jednotlivé jazykové mutace se v redakčním systému zadávají na jednom místě, a dokonce lze jazykové mutace zobrazit k editaci vedle sebe. Po uložení dojde k zobrazení ve všech upravených jazykových verzích. Není tedy potřeba upravovat stránku pro češtinu, následně tuto úpravu kopírovat na anglickou stránku, jako je běžné například ve WordPress.

UMBRACO je bezpečnější, je méně náchylné na kybernetické útoky než nejčastěji používaná technologie PHP (například již zmíněný WordPress). Jednak díky použité technologii .NET (podobně jako v technologii Java se přímo nepřistupuje k počítači), tak dodržováním bezpečnostních doporučení ze strany vývojářů UMBRACO.

UMBRACO používáme v HELIsmile jako ideální nástroj pro tvorbu webů a intranetů, protože je postaven na technologické platformě Microsoft.NET Framework, je velmi bezpečný a s aktivní komunitou čítající přes 221 000 členů v pozadí. Dá se flexibilně a rychle upravit a přeprogramovat i díky tomu, že jeho kód je napsaný v jazyce C#, který dobře ovládáme.

UMBRACO v České republice není příliš známý, ale za hranicemi patří mezi nejoblíbenější redakční systém pro technologickou platformu Microsoft .NET. Používá ho přes půl milionu webů včetně světových značek jako Microsoft, 66north, Carslberg. Ale i v České republice najdeme příklady úspěšného použítí CMS Umbraco. Jako třeba na Masarykově Univerzitě v Brně nebo v Czech Airlines.

Umbraco je .NET opensource CMS napsaný v C#. My tento systém umíme využít nejen pro klasické nasazení jako redakční systém. Díky rozšiřitelnému návrhu tohoto systému, dokážeme jak frontend, tak i backend upravit zcela podle přání zákazníka (implementace zcela nově vytvořených javascriptových komponent). Vytvořili jsme například v backendu tohoto systému složité dotazníky, které jsme efektně ukázali na webové stránce. Zobrazujeme i editujeme data z HELIOSu.