Datové analýzy

 Datové analýzy

Sbíráme, vyhodnocujeme a prezentujeme data. Controllingové sestavy vytvoříme z údajů z více informačních zdrojů. Najdeme poklad ve vašich datech.

Transformujeme data do analytických databází a prezentovatelné formy, třeba ve firemním intranetu (jinak se tomu říká business intelligence). Analyzujeme data a statisticky je zpracováváme (jinak se tomu říká umělá inteligence).

Vyvineme aplikace, které zpracují data z informačních systémů nebo z Excelu a zajistíme jejich prezentaci – controlling, vývoj stavu zásob, data z výroby..  – přímo v prohlížeči je pak budete umět „vytěžit“. Vytvářet různé pohledy, vizualizovat a dál samostatně zpracovávat.

Vyvinutou aplikaci pak můžete opakovaně používat, být stále v obraze a šetřit čas.

Zajišťujeme správné informace správným lidem.

K prezentaci dat nasadíme firemní intranet na pokročilém redakčním systému UMBRACO. Firemní intranet na platformě CMS Umbraco zpřístupní vybraná data z informačního systému HELIOS a dalších firemních zdrojů zaměstnancům podle jejich oprávnění.

Umbraco je .NET opensource CMS napsaný v C#. My tento systém umíme využít nejen pro klasické nasazení jako redakční systém. Díky rozšiřitelnému návrhu tohoto systému, dokážeme jak frontend, tak i backend upravit zcela podle přání zákazníka (implementace zcela nově vytvořených javascriptových komponent). Vytvořili jsme například v backendu tohoto systému složité dotazníky, které jsme efektně ukázali na webové stránce. Zobrazujeme i editujeme data z HELIOSu.

Potřebujete zpracovat data z veřejných datových zdrojů nebo z webových stránek? Udělat průzkum konkurence, cen, potenciálních zákazníků? Roboticky vám data sesbíráme, provedeme jejich analýzu a připravíme vám je k prezentaci. Máte už data připravená? – vyhodnotíme je.

Děláme rádi s Excelem, stejně jako vy.

Excel je přirozenou součástí všech firem. Umíme s ním všichni pracovat. I ve vaší firmě máte určitě spoustu dat v Excelu. Pomůžeme vám využít sílu Excelu naplno. Prohlížejte si data svým způsobem. V Excelu lze zobrazit cokoliv a odkudkoliv. I z více informačních systémů najednou.

 

Příklady realizovaných projektů:

 • generování složitých sestav pomocí NPOI na straně serveru. Tyto excelovské sestavy se plnily daty z HELIOSu. Výstup do Excelu obnášel úpravu již existujících excelovských souborů, doplňování hodnot i vzorců do konkrétních požadovaných oblastí excelovského listu, formátování stylů
 • prezentace dat z informačního systému do firemního intranetu s definovanými uživatelskými právy na přístup a zobrazení
 • opakované zpracování sestav v Excelu pro zobrazování vybraných dat z informačního systému
 • návrh databáze pro dotazníková šetření, jejich vyhodnocení a prezentace
 • naprogramované kontroly při zadávání dat do excelovských sešitů pro snížení chybovosti
 • import dat z Excelu do informačního systému, dotažení zpracovaných dat z informačního systému zpět do Excelu
 • sběr údajů ze složitějších dotazníků, jejich vyhodnocení
 • distribuce výsledků marketingových průzkumů na firemním intranetu
Vývoj aplikací

 Vývoj aplikací

Děláme aplikace, které pracují za vás.

Naše aplikace šetří práci a zvyšují produktivitu a množství nevykonané práce již v mnoha firmách. Naprogramovali jsme webové i lokální aplikace pro farmaceutické, výrobní, marketingové i další firmy. Jsme specialisté na databáze, datamining, datové konverze a statistické zpracování dat.

Nejvíce pracujeme pomocí objektového programování v Microsoft technologiích C# a MS SQL (desktop i web) s doplňkem skriptování v Pythonu. Umíme vyhodnocování dat s využitím jazyka R. Zvládáme webové technologie (jako Javascript a jeho doplňkové frameworky apod.). Záběr máme docela široký a pokud by se jednalo o zajímavý projekt, tak obsáhneme i technologie další. V případě nutnosti oprášíme i PHP a MySQL.

Pro složitější zpracování dat jsme si vytvořili propojení mezi technologií .NET a statistickým programovacím jazykem R. S jazykem R tak pracujeme velmi podobně jako s SQL, naše propojovací vrstva generuje sofistikovanější R skripty, jejichž výstup následně automaticky zpracuje. Toto lze využít při složitější transformaci dat, navíc jazyk R obsahuje spoustu knihoven nejen pro statistické zpracování, ale i pro složité grafické výstupy.

Výsledkem jsou robustní, škálovatelná softwarová řešení.

 

Příklady realizovaných projektů:

 • databázová aplikace pro umožnění konzultace vzácné diagnózy mezi lékařem a pacientem
 • opakované statistické zpracování postupně se měnících dat a jejich publikace na internetu
Propojujeme

 Propojujeme

Propojujeme aplikace, informační systémy a e-shopy. I bez API.

Propojujeme data mezi navzájem nekompatibilními systémy, integrujeme datové zdroje. Ale i obyčejné propojení informačního systému s e-shopem s neobvyklou funkčností je zábava.

Propojíme vaše aplikace mezi sebou. Informační systém s e-shopem. Data z Excelu do informačního systému a zpět. Naprogramujeme exportní výstup z jedné aplikace tak, aby mu porozuměla aplikace druhá. Ukončíme tak nekonečné přepisování údajů a hledání ve více zdrojích.

Naše specialita je propojování dat z různých systémů mezi sebou i bez API. Poskytujeme řešení s úsměvem pro firmy v přechodu od standardních systémů do systémů budoucnosti.

Připravené máme robustní řešení napojení e-shopu PrestaShop na informační systémy HELIOS Red, HELIOS iNuvio a HELIOS Easy. Zvládáme řešení náročnějších požadavků, jako je složitá cenotvorba podle zákaznických skupin, varianty výrobků, různé ceny pro různé měrné jednotky apod.

A pozor, e-shop nemusí sloužit pouze k nakupování. Je možné ho upravit jako katalog. Může tak fungovat jako výkladní skříň vašich výrobků a služeb.

Máme za sebou zkušenosti i migrace z hodně starých verzí PrestaShopu do aktuální verze se zachováním funkcionality a SEO.

 

Příklady realizovaných projektů:

 • Propojení HELIOS Red s e-shopem PrestaShop, cenotvorba, měrné jednotky, varianty zboží, vše je ovládáno z jednoho místa: přímo z HELIOS Redu. E-shop pouze zobrazuje.
 • převod prehistorické verze PrestaShopu na nejnovější verzi se zachováním SEO a propojení s HELIOS Red
 • import vydaných faktur z Excelu do informačního systému
Informační systémy HELIOS

 Informační systémy HELIOS

Pomáháme řídit firmy – implementujeme informační systém HELIOS Inuvio a HELIOS Easy .

Mějte firmu pod kontrolou s HELIOS iNuvio (dříve HELIOS Orange) nebo HELIOS Easy.

Pracujeme s tím nejlepším, co je k dispozici. S informačními systémy HELIOS od Asseco Solutions. HELIOS iNuvio (dříve HELIOS Orange) patří mezi nejrozšířenější informační systémy pro středně velké podnikání. HELIOS iNuvio využívá více než 4 500 firem v Česku i na Slovensku. Celkově systémy HELIOS využívá přes 15 000 zákazníků.

Ctíme projektový přístup. Společně definujeme požadované přínosy zavedení informačního systému do firmy. Provedeme vás celým procesem nasazení informačního systému ve firmě. Zpracujeme studii proveditelnosti. Dodáme licenci, provedeme implementaci a zaškolíme uživatele. Budeme se o vás starat. Tak, jako o stávající spokojené klienty.

Zaměřujeme se na obchodní firmy a firmy dodávající služby. Máme za sebou i první implementace výrobních modulů.

HELIOS iNuvio i HELIOS Easy přizpůsobíme vašim náročným představám, upravíme formuláře, naprogramujeme složité sestavy, propojíme HELIOS s okolím. Dlouhá léta jsme se věnovali dodávkám menšího systému HELIOS Red pro malé firmy. Zanechalo to v nás "minimalistický" přístup, kdy se snažíme vyřešit požadavky co nejjednodušším způsobem. Aby i cena za implementaci nebyla zbytečně vysoká. Tím se odlišujeme od dlouholetých partnerů implementující HELIOS zejména ve velkých firmách, kde se na korunu tolik nehledí.